Poolblaster Max Li


 

Nu finns det en ny generation av bottensugar som varken behöver anslutas till filterpumpen eller elnätet. Bottensugarna är batteridrivna och mycket smidiga i oc

 


Nu finns det en ny generation av bottensugar som varken behöver anslutas till filterpumpen eller elnätet. Bottensugarna är batteridrivna och mycket smidiga i och med att varken sladd eller slang behövs i poolen.

Är med en kraftfull sug på 300W lämplig för större pooler. Poolblaster Max drivs med uppladdningsbara batterier och levereras med laddstation. Driftstid är ca 1 timme vid laddade batterier. Kan användas vid betong, liner, glasfiber eller kaklade pooler. Poolblaster Max har en stor filterpåse som är enkel att tömma utan att man behöver ta i smutsen. Monteras på en teleskopstång. Kan enkelt hängas och förvaras på väggen.

Specifikationer: Bottensugen bredd 27,3 cm, vikt 2,5 kg.



Recensera produkt